دانشگاه - دانش و فناوری
دانش و فناوری
۰۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰
فراخوان «طرح ملی نانو الکترونیک: دانش‌پایه؛ افزاره‌ها و سیستم‌ها» به همت بنیاد ملی نخبگان و به منظور حمایت از بخش خصوصی منتشر شد.
۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۳
با راه‌اندازی خط تولید داروی سکته مغزی «ایسکمیک حاد» در یک شرکت دانش‌بنیان، ایران به دومین سازنده این داروی مهم شد. واردات این دارو، سالانه ۱۰ میلیون دلار ارز از کشور خارج می‌کند.
۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۹
برای نخستین بار در کشور، محققان دانشگاه تهران و دانشگاه فردوسی مشهد در یک همکاری بین دانشگاهی موفق به ساخت واکسن نوترکیب تحت واحد آنفلوانزای H ۹ N ۲ با استفاده از مهندسی ژنتیک شدند.
۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۱
ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی در راستای اجرای برنامه‌های مصوب خود به حمایت از رسانه‌های گوناگون اعم از کتاب ها، نشریات ترویجی، برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی و مستند‌های علمی می‌پردازد.
۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۰
در گفتگو با دانشجو مطرح شد
مدیر کل سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم گفت: برای اساتید جوانی که در پنج ساله اخیر استخدام شدند پژوهانه ویژه‌ای تخصیص داده شده که مبلغ آن تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان است.
۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۰
شرکت ونچرلب (Venture Lab) با حمایت از شرکت نوپای آر‌ان‌ای نانوتراپیوتیکس (RNA Nanotherapeutics) قصد دارد تا مسیر درمان سرطان پستان را تغییر دهد.
۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۸
شرکت اینبرین نروالکترونیکس (INBRAIN Neuroelectronics) از دریافت مجوز سازمان غذا و داروی آمریکا برای یکی از محصلولات خود خبر داد.
۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۶
طی حکمی از سوی رئیس فرهنگستان علوم، «رئیس مرکز مطالعات علم و فناوری فرهنگستان علوم» منصوب شد.
۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۰
طی فراخوانی اعلام شد،
در برنامه حمایت از دستیابی به نمونه‌محصول بدیع و نوظهور، بنیاد ملی علم ایران بنا دارد تا با حمایت از افراد بالقوه و بالفعل در زمینه دستیابی به نمونه محصول فناورانه، بدیع و نوظهور حمایت نماید.
۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰
مدیرکل بخش دارو و تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت اندونزی، از بخش دارو و تجهیزات پزشکی خانه فناوری و نوآوری ایران بازدید کردند.
۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۶
بر اساس گزارش سال ۲۰۲۳ وایپو، تهران که در سال‌های اخیر همواره در بین ۱۰۰ خوشه برتر علم و فناوری قرار داشته در تازه‌ترین رتبه بندی این سازمان رتبه سی و چهارم را در بین ۱۰۰ خوشه برتر علم و فناوری کسب کرده که بالاترین رتبه در بین کشور‌های منطقه آسیای جنوبی و مرکزی محسوب می‌شود.
۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۶
با هدف توسعه و تامین نیاز بازار نانولوله‌کربنی، شرکت OCSIAL کارخانه‌ای در صربستان راه‌اندازی می‌کند که ظرفیت اولیه آن ۶۰ تُن در سال خواهد بود.
پرطرفدارترین عناوین
آخرین اخبار