دانشگاه - دانش و فناوری
دانش و فناوری
۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰
طی آزمایشاتی بررسی شد
بخشی از یک بزرگراه در بریتانیا به‌صورت آزمایشی با گرافن تقویت شد، درصورت موفقیت‌آمیز بودن نتایج این آزمایش، استفاده از گرافن می‌تواند جاده‌ها را برای کاربران جاده‌ای روان‌تر و قابل اطمینان‌تر کند.
۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۷
تحول‌آفرینی؛
۱۳۹۹ شرکت دانش‌بنیان در حوزه ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته نقش‌آفرینی می‌کنند و با تولید محصولات ایران‌ساخت رونقی فناورانه برای کشور داشته‌اند.
۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۲
طی تحقیقاتی اعلام شد
یک شرکت خارجی نشان داد که درمان احتمالی پارکینسون با کمک پروتئینی با قابلیت محافظت از نورون‌ها، به نام فاکتور عصبی دوپامین مغزی نوترکیب قابل انجام است.
۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۱
با تلاش محققان صورت گرفت
محققان به منظور احراز هویت تراشه‌ها و شناسایی تراشه تقلبی از اصلی با استفاده از فناوری نانو از روشی به نام دوپینگ استفاده کردند.
۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۹
با استفاده از فناوری تبدیل انرژی حرکات بدن به برق؛
محققان توانستند یک واحد تامین‌کننده انرژی تولید کنند که می‌تواند انرژی حاصل از حرکت بدن انسان را به برق تبدیل و آن را در جایی ذخیره کند. با استفاده از این فناوری، پزشکان قادر به توسعه ایمپلنت‌های پزشکی با قابلیت شارژ خودکار هستند.
۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی:
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: ایران در سال ۲۰۲۱ با ۷ پله صعود و کسب جایگاه ۶۰ جهان، به عنوان یکی از کشور‌هایی که بیشترین ارتقای رتبه را داشته است، معرفی شد.
۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۵
محققان دریافتند
یک شرکت خارجی موفق شده است با استفاده از میکروذرات سیلیکونی به شارژ فوق سریع ۶ دقیقه‌ای دست پیدا کند.
۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۹
با تلاش محققان؛
محققان اعلام کردند که با ترکیب نانوذرات، آنتی‌بادی و استفاده از لیزر موفق شده‌اند تا فیبریل‌های مولد بیماری آلزایمر را در محیط آزمایشگاهی از بین ببرند.
۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۵
با تلاش محققان دانشگاه امیرکبیر؛
محققان دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر حلالی برای جداسازی متداول در صنعت نفت و پتروشیمی ارائه کردند که از مواد طبیعی استفاده شده و برای این صنعت به صرفه است.
۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
طبق اعلام معاونت علمی؛
مطابق گزارش معاونت علمی با عنوان «پایش و ارزیابی تحقیق و توسعه، تجاری‌سازی و نوآوری» سالانه برای بیش از ۲۰ هزار نفر در شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق اشتغالزایی می‌شود.
۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۵
تجاری‌سازی و بین‌المللی‌سازی؛
چالش ارتباط میان فناوری دانش‌بنیان‌ها و نیاز صنایع، با ایجاد فضای تعامل صنایع و فعالان زیست‌بوم نوآوری برطرف می‌شود
۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۴
ثبت در دفاتر معتبر خارجی؛
۱۷۵ اختراع ایرانی با حمایت بیش از ۹۰ درصدی کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دفاتر معتبر خارجی ثبت شده است.
پرطرفدارترین عناوین
آخرین اخبار