دانشگاه - دانش و فناوری
دانش و فناوری
۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۶
طی حکمی از سوی رئیس فرهنگستان علوم، «رئیس مرکز مطالعات علم و فناوری فرهنگستان علوم» منصوب شد.
۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۰
طی فراخوانی اعلام شد،
در برنامه حمایت از دستیابی به نمونه‌محصول بدیع و نوظهور، بنیاد ملی علم ایران بنا دارد تا با حمایت از افراد بالقوه و بالفعل در زمینه دستیابی به نمونه محصول فناورانه، بدیع و نوظهور حمایت نماید.
۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰
مدیرکل بخش دارو و تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت اندونزی، از بخش دارو و تجهیزات پزشکی خانه فناوری و نوآوری ایران بازدید کردند.
۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۶
بر اساس گزارش سال ۲۰۲۳ وایپو، تهران که در سال‌های اخیر همواره در بین ۱۰۰ خوشه برتر علم و فناوری قرار داشته در تازه‌ترین رتبه بندی این سازمان رتبه سی و چهارم را در بین ۱۰۰ خوشه برتر علم و فناوری کسب کرده که بالاترین رتبه در بین کشور‌های منطقه آسیای جنوبی و مرکزی محسوب می‌شود.
۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۶
با هدف توسعه و تامین نیاز بازار نانولوله‌کربنی، شرکت OCSIAL کارخانه‌ای در صربستان راه‌اندازی می‌کند که ظرفیت اولیه آن ۶۰ تُن در سال خواهد بود.
۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۳
شرکت دایرکتا پلاس (Directa Plus) همکاری استراتژیک با شرکت اسپکتروم (SPECTRUM) را برای گسترش فعالیت در بخش دفاعی آمریکا آغاز کرد. اسپکتروم یکی از شرکت‌های مشاور در حوزه دفاعی آمریکا است.
۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۳
شرکت نانوتک انرژی (Nanotech Energy) و بی‌ای‌اس‌اف (BASF) برای تولید باتری‌های لیتیوم یون در آمریکای شمالی وارد همکاری مشترک شدند.
۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۰
در گفتگو با دانشجو مطرح شد،
شرکت دانش بنیان سازنده دستگاه همودیالیز از احداث خط تولید مشترک با کشور‌های حوزه CIS خبر داد.
۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۳
استاد دانشگاه کویین کانادا برای توسعه حوزه کاوش مخازن نرم‌افزار (MSR) و دیگر فعالیت‌های خود در زمینه مهندسی نرم‌افزار و برنامه‌نویسی، برگزیده پنجمین دوره اعطای جایزه مصطفی شد.
۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۳
با پایان یافتن تابستان، بسیاری از خانه‌ها، تهویه مطبوع خود را خاموش کرده و بخاری‌ها را روشن می‌کنند. اما سیستم‌های گرمایش و سرمایش سنتی پرمصرف هستند و از آنجا که به طور معمول از سوخت‌های فسیلی استفاده می‌کنند، پایدار نیستند.
۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۳
شرکت بی‌دیمنشیال (Bedimensional) که از موسسه فناوری پرچمدار گرافن اسپین‌آف شده است ۵ میلیون یورو سرمایه جذب کرد. این شرکت ایتالیایی در تولید گرافن و سایر بلور‌های دوبعدی با چند لایه اتمی فعالیت دارد.
۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۳
شرکت دانش‌بنیان سازه پایدار الهیه انواع عایق‌های الاستومری رولی حاوی نانومواد را تولید و به بازار عرضه می‌کند.
پرطرفدارترین عناوین
آخرین اخبار