سیاسی - سایر حوزه ها
سایر حوزه ها
۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۸
مدرسه عالی حکمرانی شهید بهشتی برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی دانشجو می‌پذیرد.
۱۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۲
تحلیلی حقوقی از شعار سال؛
تعیین شعار سال از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم مشارکت مردم در عرصه اقتصاد و تلاش حکمرانان در جهت پدیداری یک اقتصاد مردمی، این مخاطره را در کمین دارد که برخی از اقتصاددانان کاپیتالیست از مفهوم مشارکت مردم تعبیری سرمایه‌سالارانه داشته باشند و مقصود این شعار را حاکمیت بنگاه‌های اقتصادی خصوصی بر اقتصاد کشور، ترجمه کنند.
۱۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۴
یادداشت|
از ۱۲ فروردین ماه ۱۳۵۸ که مردم ایران به‌طور قانونی، جمهوری اسلامی را با مُهر «آری» رسمیت بخشیدند، بیش از چهار دهه سپری می‌شود. قطار انقلاب در طول این سال‌ها به سرعت در حال حرکت بوده است. مسافران زیادی در این قطار حضور دارند، برخی از مسافران پیاده شده و عدۀ زیادی نیز به خیل مسافران این قطار پیوسته‌اند. برخی از مسافران کماکان با تردید بلیت‌های خود را که مقصد عدالت، قسط و و رفاه عمومی در آن درج شده است نگاه می‌کنند؛ گروهی ادامه می‌دهند و گروهی نیز قطار را ترک می‌کنند. در طول این سال‌ها مسافرانی با ملیت‌های غیر ایرانی از کشور‌های نیجریه، لبنان، یمن، افغانستان و ... به خیل مسافران این قطار پیوسته‌اند.
۱۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۴
مذاکرات آتش‌بس رژیم صیهونیستی و جنش حماس در روز یکشنبه (۳۱ مارس- ۱۲ فروردین) در قاهره از سرگرفته می‌شود.
۱۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۷
همزمان با شب شهادت امیر المومنین برگزار می‌شود؛
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به مناسبت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی اطلاعیه‌ای صادر کرد.
۱۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۱
آیت الله خاتمی در نماز جمعه تهران:
خطیب نماز جمعه امروز تهران با عنوان اینکه مقاومت یک محور بود اما در حال حاضر مقاومت تبدیل به یک شبکه شده است بر نابودی رژیم صهیونیستی تآکید کرد و از برگزاری با شکوه اجتماع قرآنی در استادیوم آزادی تهران تقدیر کرد.
۰۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۷
آیت الله نوری همدانی:
آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید در پیامی ضمن محکومیت جنایات دردناک صهیونیست‌ها در غزه تاکید کرده است: بی‌تفاوتی مدعیان حقوق بشر، مصیبت این جنایت‌ها را سنگین‌تر می‌کند.
۲۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۵
رضایی در گفتگو با دانشجو:
محقق و پژوهشگر سیاسی معاصر ایران گفت: مردم، دکتر مصدق و آیت الله کاشانی با تمام توان و پشتوانه عظیم اجتماعی مقاومت کردند و در مجلس شورای ملی در تاریخ ۲۹ اسفند ملی شدن صنعت نفت تصویب شد.
۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۴
در بیانیه کمیته ویژه منتخب رئیس جمهور مطرح شد؛
جدید‌ترین بیانیه کمیته ویژه منتخب رئیس جمهور برای بررسی ناآرامی­‌های سال ۱۴۰۱ منتشر شد.
۲۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۴
شمخانی:
دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی کشورمان گفت: به فعلیت رساندن ظرفیت‌های همکاری با کشور‌های منطقه نیازمند برنامه دقیق و زمان‌بندی شده برای قرار گرفتن در زنجیره تامین و زنجیره ارزش منطقه‌ای است.
۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۹
در صحن علنی مجمع تشخیص مصلحت نظام؛
مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر انتزاع سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از قوه قضاییه و الحاق آن به دولت در جلسه فوق‌العاده مجمع تشخیص مصلحت نظام به اتفاق آرا رد شد.
۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۳
با توجه به مشخص شدن نزدیک به هشتاد درصد از صاحبان صندلی‌های مجلس دوازدهم و بررسی کنش‌ها و تفکرات سیاسی نمایندگان مشخص شده مجلس دوازدهم، شاید بتوان از مفهوم "تکثر سیاسی" به عنوان بزرگترین غائب مجلس دوازدهم نام برد.
پرطرفدارترین عناوین
آخرین اخبار