اقتصادی - اقتصاد کلان و بودجه
اقتصاد کلان و بودجه
۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۶
در حالی که اولین چرخه اجرای آزمایشی طرح کالابرگ الکترونیک در ۲۰ بهمن کامل می‌شود و هنوز بازخورد‌های اجتماعی آن به طور کامل مشخص نشده، زمزمه‌هایی از گسترش طرح به سه استان دیگر به گوش می‌رسد که جای تامل دارد.
۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۴
در نشست علمی و تخصصی مطرح شد: قیمت ارز سیگنال دهنده تورم در جامعه شده است و همه باید به بانک مرکزی در خصوص کنترل بازار ارز کمک کنیم، قتصاد به هیچ وجه تک بعدی نیست.
۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴
مدیرگروه مالیات اندیشکده اقتصادمقاومتی:
علی ملک زاده مدیر گروه مالیات اندیشکده اقتصاد مقاومتی، نبود یک برآورد دقیق از میزان فرار و شکاف مالیاتی را نقص بزرگ نظام مالیاتی دانست و افزود: در بحث مقابله با فرار مالیاتی اولین گام شناخت وضع فعلی و وضع مطلوب است و در ادامه باید دستگاه‌های مختلف در ارائه اطلاعات با سازمان امور مالیاتی همکاری کنند.
۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰
هفتمین روز از حراج سکه بورسی درحالی آغاز شده که با درخواست بانک مرکزی دامنه نوسان معاملات ۳۰ درصد شده و متقاضیان خرید ربع سکه بورسی از ساعت ۹ صبح امروز تا ۱۳ برای ثبت سفارش فرصت دارند.
۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۲
وزیر اقتصاد گفت: تسهیلات گیرندگانی که به دلیل بدهی، واحد مسکونی آن‌ها به تملک بانک‌ها درآمده می‌توانند با پرداخت اصل و سود بدهی خود و با شرایطی همچنان مالک واحد مسکونی خود شوند.
۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۱
میرکاظمی:
میرکاظمی گفت: مجلس قول داده است که سقف بودجه را افزایش ندهد، در بودجه سال جاری سقف تغییر نکرد و امروز می‌توانیم با اطمینان بگوییم بالغ بر ۹۵ درصد برنامه با عملکرد تطبیق داشت.
۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۵
مولدسازی دارایی‌های دولت چند ابهام دارد که در صورت از بین رفتن ابهامات و دقت بالا در انتقال اموال می‌تواند راهکار مناسبی برای اقتصاد باشد.
۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۱
وزیر امور اقتصادی و دارایی در مورد چرایی مصونیت قضایی هیئت ۷ نفره مولدسازی دارایی‌های دولت توضیح داد.
۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۶
مدیر سامانه هوشمند کارت سوخت گفت:هیچ کارت سوختی تا پایان سال نمی‌سوزد و مالکان خودرو نسبت به سوختگیری در این زمینه اقدام کنند.
۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۱
مدیر اندیشکده شفافیت برای ایران در گفت‌وگو با دانشجو مطرح کرد
مدیر اندیشکده شفافیت برای ایران گفت: با انتشار صورت‌‎های مالی شرکت دولتی می‌توان امیدوار بود که دیگر شاهد انتصابات و تصمیم‌های غیر اقتصادی و سیاسی در شرکت‌های دولتی نباشیم.
۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۴
یک کارشناس اقتصادی با برشمردن مزایای مولدسازی اموال دولتی، گفت: یکی از ثمرات این طرح رفع کسری بودجه است و دولت می‌تواند با فروش دارایی‌های خود به جذب نقدینگی کمک و تورم را کنترل کند.
۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۳
وزیر اقتصاد:
وزیر اقتصاد با بیان اینکه ۸۵ میلیون ایرانی ناظر اتاق شیشه‌ای مولدسازی هستند، گفت: نیازی به فروش برخی اموال نیست، زیرا بسیاری از املاک امکان مولدسازی و تبدیل به واحد‌های سرمایه‌گذاری را دارند.
پرطرفدارترین عناوین
آخرین اخبار