اقتصادی - اقتصاد کلان و بودجه
اقتصاد کلان و بودجه
۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
در گفتگو با دانشجو مطرح شد؛
کارشناس مسائل اقتصادی گفت: مالیات بر ثروت و مالیات بر فعالیت‌های رقیب تولید نظیر سوداگری‌های نامولد، می‌تواند تاحد قابل توجهی کسری بودجه را تأمین کند.
۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۴
در گفتگو با دانشجو مطرح شد؛
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: شورای نگهبان به مجلس قول داد که اگر اصلاحات براساس اصول کلی نظام و ابلاغیه‌های مقام معظم رهبری باشد در شورای نگهبان ایرادی بر آن وارد نمی‌شود.
۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۴
براساس اعلام مرکز آمار؛
مرکز آمار ایران اعلام کرد: نرخ تورم سالانه دی ماه به ۳۲.۲ و نرخ تورم ماهانه دی ماه به ۱.۸ درصد رسیده است.
۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳
احسان خاندوزی گفت: تعیین سیاست ارزی در بودجه توسط مجلس انجام نمی‌شود و عدد ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان نه تعیین نرخ ارز که برای تسویه ارزی و امور تجاری است.
۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۵
در گفتگو با یک تولیدکننده مطرح شد
قانون مالیات بر ارزش افزوده بسیار قدیمی است چرا که این قانون منسوخ شده و دیگر کارایی لازم را ندارد و متاسفانه طی سال‌های گذشته تنها قانون موجود در مجلس شورای اسلامی تمدید می‌شود که این خود جای بسی تامل دارد.
۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۴
در گفتگو با دانشجو مطرح شد؛
کارشناس مسائل اقتصادی گفت: فرآیند انتخاب اعضای هیئت مدیره شرکت ملی نفت برای عموم مردم شفاف نیست و به نظر روابط شخصی و جناحی در انتصاب مدیران حوزه نفت و گاز نقش برجسته‌ای را ایفا می‌کند.
۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۴
در گفتگو با دانشجو مطرح شد
کارشناس مسائل اقتصادی گفت: دولت باید به شناورسازی نرخ ارز از طرف مجلس مکلف شود، یعنی هم برای حقوق ورودی کالا‌ها و هم برای تخصیص ارز واردات کالا‌های اساسی باید نرخ متوسط بازار را درنظر بگیرد.
۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۹
رئیس هیئت عامل سابق صندوق توسعه ملی گفت: هیئت امنای صندوق توسعه نمی‌تواند سود و زمان بازپرداخت بدهی ۱۲ میلیارد دلاری دولت به صندوق توسعه را از سال ۱۳۹۹ به سال ۱۴۰۱ تغییر دهد.
۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۳
در گفتگو با دانشجو مطرح شد؛
استاد اقتصاد گفت: مجلس فرآیند‌های مالی برخی شرکت‌های مهم نظیر شرکت ملی نفت و پخش فرآورده‌های نفتی را مورد بررسی و نتایج آن را در اختیار مردم قرار دهد.
۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۳
مدیرکل فرودگاه قشم از کاهش ۴۲ درصدی مسافر طی ۹ ماه نخست امسال و کاهش ۴۵ درصدی پرواز‌ها نسبت به سال گذشته، خبر داد.
۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۷
سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، از فراهم شدن دسترسی مردم کلانشهر‌ها به بنزین یورو ۴ خبر داد.
۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶
اوضاع بیکاری در ایران نشان می‌دهد که از جمعیت بیش از ۲.۴ میلیون نفری بیکار حدود ۱.۷ میلیون نفر را افراد ۱۸ تا ۳۵ ساله تشکیل می‌دهند.
پرطرفدارترین عناوین
آخرین اخبار