اقتصادی - اقتصاد کلان و بودجه
اقتصاد کلان و بودجه
۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۴
در نشست خبری رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی با اصحاب رسانه مطرح شد
رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی گفت: در مورد تسهیلات ارزی اهدا شده، با کمال تاسف به علت وجود برخی مشکلات تحریمی در تامین ارز و تجهیزات، باعث شده برخی وام گیرندگان نتوانند تجهیزات را وارد کنند و درخواست تاخیر کرده اند. در صورتی که این تاخیر‌ها به خاطر مشکلات کشور بوده، صندوق با آن‌ها موافقت کرده است.
۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۵
در گفتگو با دانشجو مطرح شد؛
استاد اقتصاد دانشگاه تهران گفت: دولت و بانک مرکزی با اتخاذ سیاست‌های صحیح باید لوازم و ملزومات رشد اقتصادی را فراهم کنند. تصحیح قوانین تجاری و سیاست گذاری‌ها در خصوص برخی از متغیر‌های کلان اقتصاد، مثل نرخ بهره، نرخ دستمزد و نرخ ارز بسیار الزامی است.
۰۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۶
با اینکه قیمت طلا امروز اندکی کاهش یافت، اما در نزدیکی بالاترین رقم ۲ ماه گذشته در نوسان است و ۱۸۳۸.۸۷ دلار در هر اونس معامله شد.
۰۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۸
سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: مالکان خودرو‌های بالای یک میلیارد تومان برای اطلاع از رقم مالیاتی خودرو‌های خود به سامانه این سازمان مراجعه کنند.
۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶
دارندگان کارتخوان تا پایان امروز فرصت دارند تا نسبت به اتصال دستگاه‌های کارتخوان خود به پرونده مالیاتی‌شان در درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی اقدام کنند.
۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۱
در نشست «مالیات در بخش مسکن» مطرح شد
هفتمین پیش نشست از همایش «مسکن؛ پیشران تولید» سه‌شنبه ۲۸ دی ماه با موضوع «پایه‌های مالیاتی در بخش مسکن، آثار و اولویت‌ها» با حضور صاحب نظران در سازمان امور مالیاتی کشور برگزار شد. در این نشست ضمن اشاره به لزوم مقابله با فعالیت‌های سفته‌بازانه در بازار مسکن که عامل اصلی تلاطم در بازار است، استفاده از ابزارهای تنظیمی مالیاتی از جمله مالیات بر عایدی سرمایه، مالیات بر خانه‌های خالی مورد تأکید قرار گرفت.
۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰
مشاور رئیس کل سازمان امور مالیاتی:
موحدی بک نظر مشاور رئیس کل سازمان امور مالیاتی، ضمن تاکید بر کارکردهای تنظیمی پایه‌های مالیاتی بخش مسکن گفت: آخرین کارکرد مالیات در بخش مسکن، افزایش درآمدهای دولت است. فقدان مالیات بر سوداگری دلیل اصلی تورم بخش مسکن است و از این جهت اخذ مالیات بر عایدی سرمایه به منظور مقابله با سوداگری، اولویت‌دارترین اقدام مالیاتی در بخش مسکن محسوب می‌شود.
۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۲
خاندوزی خبر داد
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه مسکو همواره شریک مهمی برای تهران بوده، از افزایش همکاری‌های طرفین در دولت سیزدهم خبر داد.
۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: تمامی مالکان واحد‌های مسکونی می­‌توانند جهت مشاهده وضعیت مشمولیت واحد یا واحد‌های مسکونی خود و اطلاع از میزان مالیات متعلقه و پرداخت آن اقدام کنند.
۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۵
رئیس سازمان برنامه و بودجه در توییتی از موافقت این سازمان با اجرای مصوبه ۱۰ بندی ستاد اقتصادی دولت برای حمایت از بورس خبر داد.
۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۶
اصلاحات ساختاری همچنان در بودجه مشاهده می‌شود که این اصلاح در بخش شرکت‌های دولتی بیشتر و پررنگ‌تر است.
۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۰
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر رسیدگی فوری به دغدغه‌ها و مشکلات جامعه کار و تولید کشور تاکید دارد.
پرطرفدارترین عناوین
آخرین اخبار