اقتصادی - صنعت، معدن و تجارت
صنعت، معدن و تجارت
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
پرونده ویژه «دیپلماسی اقتصادی» | آذربایجان ۲؛
دبیر اتاق بازرگانی مشترک ایران و آذربایجان گفت: متاسفانه ما در تجارت خارجی فرصت سوزی می‌کنیم و هیچ برنامه‌ای برای بازار ۳۰۰ میلیون نفری آسیای میانه نداریم.
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
رئیس اتاق مشترک ایران و عراق خبر داد
آل اسحاق رئیس اتاق مشترک ایران و عراق با اشاره به کاهش ۷۵ درصدی صادرات ایران به اروپا گفت: علیرغم تمام مشکلات صادرات ایران به عراق در ۶ ماهه ابتدای امسال رشد خوبی داشته است.
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
در شرایطی تولید خودرو طی هفت ماه گذشته روند نزولی به خود گرفته و شرکت‌های خودروساز هم به دلیل قیمت‌گذاری دولتی با مشکلات نقدینگی دست و پنجه نرم می‌کنند که نیروی مازاد نیز در این بین به چالش جدی تبدیل شده است.
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۲
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ۳۲۰۰ واحد صنعتی فعال در یزد وجود دارد گفت: ۴۲۰ نوع کالا از یزد به خارج کشور صادر می‌شود.
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷
وزیر صنعت، معدن و تجارت در پی ابراز خرسندی مقام معظم رهبری از پیگیری‌ این وزارتخانه در حل مشکلات واحدهای تولیدی، در اقدامی دیگر طی ابلاغی از سازمان‌‎های استانی خواست تا در اسرع وقت، واحدهای صنعتی و تولیدی دارای مشکل را شناسایی و معرفی کنند.
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶
رئیس سازمان ملی استاندارد از مصوبه شب گذشته شورای عالی استاندارد برای توقف تولید پراید و پژو ۴۰۵ از سال ۹۹ خبر داد و گفت: احتمالا خودرو‌های دیگری نیز مشمول توقف تولید خواهند شد.
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
پرونده ویژه «دیپلماسی اقتصادی» | عمان۱؛
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عمان گفت: کل واردات کشور عمان ۲۸ میلیارد دلار است اگر درست برنامه ریزی و اقدام کنیم ایران ظرفیت حداقل ۵ میلیارد دلار صادرات به کشور عمان را دارد.
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷
رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران خبر داد
محمدباقر عالی گفت: در سال جاری حدود ۱۲۰ میلیون یورو قرارداد تولید قطعات انواع خودرو با شرکت‌های داخلی نهایی‌سازی شده است.
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
با هدف ارتقای کیفیت کالا‌های صادراتی صورت می‌گیرد
سرپرست دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد: به منظور ارتقای کیفیت کالا‌های صادراتی، کارگروه مدیریت کیفیت مجددا فعال خواهد شد.
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
قائم مقام وزیر صنعت خبر داد
حسین مدرس خیابانی با اشاره به ممنوعیت ورود یک هزار و ۶۵۰ ردیف تعرفه کالا به کشور گفت: امروز بهترین فرصت برای بخش تولید کشور است که به لحاظ کمی و کیفی با بیشترین جهش ممکن مواجه شود.
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
یک کارشناس اقتصادی گفت: با وجود قوانین، مقررات و سیاست‌های نادرست اقتصادی در کشور و مدیران خودروسازی که عمدتا با رابطه بر روی کار می‌آیند، حتی اگر تحریم هم وجود نداشت، پیشرفتی در این صنعت نداشتیم.
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۴
پرونده ویژه «کاسپین» بخش دوم؛
تولید کنندگان شهرک صنعتی نمونه کاسپین قزوین با یک رخداد عجیب در هیئت دولت گرفتار مشکل مالیاتی شده اند و همچنان بعد از ۳ سال پیگیری هیچ مسئولی از جمله معاون اول رئیس‌جمهور پاسخگوی آن‌ها نیست.
پرطرفدارترین عناوین
آخرین اخبار