پاس گل ترامپ برای ایران/ مسئولان از فرصت طلایی بازگرداندن نخبگان ایرانی استفاده می‌کنند؟
گزارش/
بی‌شک بسیاری از نخبگان ایرانی مشغول در آمریکا اگر امکانات و شرایط لازم را داشته باشند کار و تحصیل در وطن را بر تحقیر مقابل آمریکایی‌ها ترجیح می‌دهند. توپ این بار در زمین مسئولان ایرانی است.
تعداد نظرات: ۵
محمدعلی
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
مسئولین بهتره اول نخبه هایی که مهاجرت نکردند و تئ کشور دارند مسافر کشی میکنند را تحویل بگیرند.
علی
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
با بودجه پزوهشی ایران نمیشود کار خاصی کرد.سیستم اساتید فرسوده ما اجازه حضور نخبگان واقعی را نخواهد داد(نخبه واقعی:دارای مقاله در ژورنال های مثل نیچر و ساینس و... نه هر کس که ویزای آمریکا دارد)چون اینگونه تنبلی و فساد سیستم علمی ما مشخص خواهد شد.ضمنا جناب دکتر ولایتی هیچ انسان نخبه ای برای استادی دانشگاه آزاد بر نمیگردد.چون اکثریت به غیر نخبگان مبانی ساده دروس پایه خود را نمی دانند.
یه بنده خدا
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
البته باید دقت کرد. نباید آغوش مان را برای همه باز کرد؛ "متخصص غیر متعهد" و "متعهد غیرمتخصص"، هر دویشان به جمهوری اسلامی ایران لطمه میزنند. منظور از تعهد، تعهد به اسلام و انقلاب اسلامی است (که بعضی ها فقط شعارش را دارند)؛ منظور از تخصص، تخصص های لازم علمی در زمینه های مختلف علوم است.
شهید مصطفی چمران، ناسای آمریکا را ول کرد و به 8 سال دفاع مقدس پیوست؛ جناب محمدجواد ظریف، 8 سال دفاع مقدس را ول کرد و به دانشگاه آمریکا رفت. این کجا و آن کجا!!! "متعهد" و "متخصص" را باید درست شناخت؛ با هیچ کس هم نباید تعارف داشت.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
بازگشت میتونه هم خوب باشه هم بد.خوب از اون جهت که واقعا بیان کمک کنند.بد از اون جهت که مار در آستین بشن و غرب گرایی رو در مجامع علمی ما رواج بدن.به عبارتی غربزده هایی که همیشه از اونا خوردیم.
در کل اعتماد سخته.وقتی یک غیر نخبه بخواد فساد و خرابکاری بکنه کاری از پیش نمیبره ولی نخبه ها میتونن در این زمینه ها خیلی خطرناک باشند.الان همه میگن عینک بدبینی رو بردار.باشه برداشتم....
حسین
Germany
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
اینها را لازم نیست بکار گیرید چون اگر دلشان برای مملکتشان می سوخت نمی رفتند به دشمن کشورشان خدمت کنند مگر این که با مجوز رفته باشند. شما همین داخلی ها را اذیتشان نکنید مثل قضیه بورسیه های داخل و ...و بهشان امکانات بدهید و بهشان برسید همان کارهایی که شهدای هسته ای کردند می کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار