دانش و فناوری - فناوری جهانی
فناوری جهانی
۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
ابداعی جدید؛
آرتروز یک بیماری دردناک و درمان آن دشوار است، ولی یک مطالعه جدید بر روی موش‌ها نشان می‌دهد که با تزریق نانوذرات می‌توان روند تخریب غضروف‌ها را کند کرد.
۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
برای گسترش دامنه کاربرد الیاف؛
محققان دانشگاه رایس هر دو یا سه سال، استحکام الیاف حاوی نانولوله‌های کربنی را دو برابر افزایش می‌دهند تا دامنه کاربرد این الیاف نانویی گسترش بیشتری پیدا کند.
۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
پژوهشگران دریافتند
پژوهشگران غشایی از جنس نانولوله‌های کربنی ساختند که می‌تواند به تسریع دیالیز خون کمک کند و زمان آن را به شدت کاهش دهد.
۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳
فناوری جدید؛
پی‌وی نانوسل فناوری جدیدی عرضه کرده که می‌تواند به توسعه نسل جدیدی از الکترونیک چاپی کمک کند، در این فناوری از نانوذرات برای تولید افزودنی چاپ استفاده شده است.
۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴
در کشور هند،
شرکت هندی اوریل ایمارا، صابون‌های نانو را برای مقابله با ویروس کرونا تولید و به بازار عرضه کرده است.
۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
از سوی شرکتی خارجی؛
یک شرکت خارجی در حال طی کردن مراحل کارآزمایی بالینی نانوکاتالیستی است که برای درمان بیماری‌های عصبی و مغزی نظیر ام اس و پارکینسون مناسب است.
۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵
برای کمک به افراد مبتدی؛
به‌منظور کمک به افراد مبتدی در حوزه اوریگامی، موسسه ملی استاندارد و فناوری آمریکا دفترچه راهنمایی حاوی روش‌ها و اصول کار اوریگامی منتشر کرده است.
۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
با تلاش پژوهشگران؛
«QPlayLearn» پلتفرم جدید آنلاینی است که به هر کسی اجازه می‌دهد تا فناوری کوانتوم را کشف کند. این پلتفرم مجازی برای افراد در سطوح مختلف علمی قابل استفاده است.
۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
در قالب یک برنامه تحقیقاتی؛
شرکت ایکسترون با همکاری چندین شرکت و مرکز تحقیقاتی در قالب یک برنامه تحقیقاتی موسوم به «GIMMIK» به دنبال توسعه روش‌های تولید گرافن و نیترید بور در حجم‌های بالا است.
۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
طی تحقیقاتی اعلام شد
پژوهشگران به بررسی نوعی نانوگره‌های مغناطیسی موسوم به اسکارمیون پرداختند تا بتوانند ساز و کار پایداری آن‌ها را بهتر درک کنند. این نانوگره‌ها در ادوات ذخیره‌سازی اطلاعات قابل استفاده است.
۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۵
به همت پژوهشگران؛
پژوهشگران با استفاده از نانومواد کربنی موفق به ساخت ابرخازنی قابل انعطاف شدند که برای ساختش از چاپ سه‌بعدی استفاده شده‌است.
۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶
پژوهشگران نشان دادند
پژوهشگران نشان دادند که با استفاده از مته‌ای که امواج فراصوت را در محل تشکیل لخته در بدن تزریق می‌کند و همچنین به‌کارگیری نوعی نانوقطره، می‌توان لخته‌های خون را از بین برد.
پرطرفدارترین عناوین
آخرین اخبار