فرهنگی - شعر و ادبیات
شعر و ادبیات
۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۲
نکته‌سنجی‌های رهبر انقلاب در حوزه شعر آیینی،  شبچراغ پر فروغی است که با نمایاندن راه، ما را از فرو افتادن در چاه کج‌روی‌های محتوایی و مضمونی حفظ می‌کند.
۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۰
مراسم رونمایی از سرود مصباح ولایت با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی‌نژاد، رئیس مجمع نمایندگان طلاب، برگزار شد.
۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳
بخش اول- صلاحی در گفتگوی تفصیلی با دانشجو:
حامد صلاحی گفت: اگر انقلاب و جنگ ما یک جنگ مردمی است طبیعتا باید جایگاه مردم، جایگاه ادبیات مردمی در فضای کار پررنگ‌تر می‌بود. این اتفاق به مرور کم‌رنگ شد و در ادامه تقریبا می‌شود گفت روایت رسمی بر روایت غیررسمی غلبه پیدا کرد.
۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
مجموعه شعر «دیوان و نکته‌های ماندگار هاشمی» اثر جدید نویسنده و شاعر افغانستانی با حضور مقامات دولتی و برخی از فعالان فرهنگی این کشور در کابل رونمایی شد.
۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۸
مصطفی محدثی‌خراسانی مطرح کرد
مصطفی محدثی‌خراسانی می‌گوید به دلیل نداشتن راهبرد کلان در نظام فرهنگی کشور فتیله جشنواره شعر «فجر» پایین آمد که مهم‌ترین عامل آن هم نداشتن پشتیبانی مالی است.
۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸
یادداشت|
آدم‌ها دوست دارند بداند این ادبیات کجای صورت خانه‌شان را عوض می‌کند. شکم کدامشان را سیر می‌کند. دست کدامشان را به کجای زندگی بند می‌کند؛ و وقتی جواب واضحی برای این سوال‌ها پیدا نمی‎‌کنند یا ادبیات را از گوشه ذهنشان پاک می‌کنند و یا نسبت به آن جبهه می‌گیرند.
۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸
«ما با تو سربلندیم» مشتمل بر ۱۸ قطعه شعر است، روایتی شاعرانه از سیره و زندگی شهید سلیمانی است که به کوشش حامد محقق و بابک نیک طلب گردآوری و چاپ شده است.
۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳
محسن جوادی گفت: یکی از بهترین شیوه‌های گسترش و نمود جایزه جلال نقد است. باید فضایی ایجاد شود تا بتوان نقد‌هایی بر آثار برگزیده نوشت تا هم این آثار خوانده شود و هم نویسنده بتواند متوجه نقاط ضعف و قوت خود شود.
۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱
انتشارات سوره مهر در سیزدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل‌احمد توانست با دو اثر در بخش «مستندنگاری» برگزیده شود.
۰۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳
شب شعر بین‌المللی «مرد میدان» به مناسبت نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس در خرمشهر برگزار می‌شود.
۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰
سعید تشکری در یادداشتی می‌نویسد: به نظر می‌رسد یک ساز و کار در جایزه جلال مورد تردید است؛ آیا کتاب‌هایی که جایزه جلال را می‌گیرد، می‌توانند هویت جلال آل‌احمد را در خود متبلور کنند؟
۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱
بیست و دومین کنگره شعر دفاع مقدس امسال برگزار خواهد شد.
پرطرفدارترین عناوین
آخرین اخبار