فرهنگی - شعر و ادبیات
شعر و ادبیات
۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۵
دومین محفل شانزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر برگزار می‌شود؛
خانه کتاب و ادبیات ایران دومین محفل شانزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر را با عنوان «محفل شعر بانوان» همزمان با نخستین روز از «دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران»، یکشنبه (سوم بهمن‌ماه ۱۴۰۰) برگزار خواهد کرد.
۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۶
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جایزه ملی دو سالانه غزل، پیامی صادر کرد.
۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۳
مرتضی طریقی در گفتگو با خبرگزاری دانشجو:
طریقی: «تعریف‌های متفاوتی از رمان مطلوب وجود دارد و بنابراین قضاوت‌های متفاوتی را شکل می‌دهد. وی اظهار کرد که معیار‌های کلی موجود ثابت است و همه آثار انتخابی این ویژگی‌ها را دارند، اما آثار دیگری هم هستند که این ویژگی‌ها را دارا باشند و ممکن بود با تیم داوری دیگری به مرحله نهایی راه یابند.»
۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۷
دبیر هیئت علمی جایزه جلال در گفتگو با خبرگزاری دانشجو:
مریم نصیری گفت: «کل آثار با توجه به محتوا و فرم جمع بندی و مورد انتخاب داوران قرار گرفتند البته همه این معیار‌ها در هر دوره با توجه اشخاص دچار تغییر می‌شود.»
۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۹
در نشست خبری چهاردهمین دوره جایزه جلال آل احمد مطرح شد:
«نشست خبری چهاردهمین دوره جایزه جلال آل احمد» امروز ساعت ۱۰ در محل خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار باشد.
۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۵
آئین افتتاحیه نخستین جشنواره ملی شعر نیکوکاری با حضور جمعی از چهره‌های شاخص فرهنگی و ادبی کشورمان، روز شنبه ۲ بهمن‌ماه از ساعت ۱۴ الی ۱۷ در سالن مهر حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.
۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۰
اگر مرحوم بکتاش آبتین که چند باری با او در سال‌های دور در حوزه هنری دیدار داشته‌ام، از حوزه شاعری فراتر رفته بود و امروز مثلا تروریستی بود که در بمب‌گذاری‌های متعددی نقش داشت، نهاد امنیتی یا قضایی حق داشت او را با پابند به بیمارستان ببرد البته به‌شرطی که همزمان این پیام را منتشر کند که این فرد به‌دلیل شاعری در بند و حبس نیست و مثلا در این تعداد پرونده بمب‌گذاری نقش داشته است.
۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۷
کارگاه یک روزه آبرنگ «از جلفا تا جلفا» و نمایشگاه نقاشی «مسافر کهکشان» در فرهنگ‌سرای ارسباران برگزار می‌شود.
۱۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۸
سعید مجیدی مدیر فعالیت‌های فرهنگی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از انجمن‌ها، اتحادیه‌ها و تشکل‌های حوزه کتاب و نشر، تمام موسسات، مراکز و نهاد‌های مردمی فرهنگی، ناشران، کتاب‌خانه‌های عمومی و کتابفروشی‌های سراسر کشور برای مشارکت در اجرای برنامه‌های فرهنگی همزمان با «دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران» دعوت کرد.
۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۰
سعید تشکری در گفتگو با خبرگزاری دانشجو:
نویسنده و منتقد ادبی با انتقاد از عملکرد پژهشگاه‌ها اظهار داشت: بعضا شاهد آن هستیم که یک پژوهشگاه تشکیل و چند نفر در آن مشغول به کار می‌شوند؛ کارهایی از جمله بازنویسی داستان‌های مد نظر و انتشار آن‌ها؛ این در حالی است که چنین پژوهشگاه‌هایی برای بازنویسی و انتشار آثار اعضای خود به وجود نیامده‌اند، بلکه برای این است که نویسندگان را دعوت کنند تا آثار خوب تولید شود.
۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۵
اولین محفل شانزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر برگزار می‌شود؛
خانه کتاب و ادبیات ایران اولین محفل شانزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر با عنوان «محفل شعر فاطمی» را روز چهارشنبه (پانزدهم دی‌ماه ۱۴۰۰) در استان قم برگزار خواهد کرد.
۱۳ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۶
همزمان با ایام فاطمیه، حوزه هنری شب شعر فاطمی «آستان مهر» را برگزار می‌کند.
پرطرفدارترین عناوین
آخرین اخبار