انحصاری که ۹۳۰ هزار شغل را از بین برد / بدن ما، دارایی آن‌ها!
«انحصار تاریک» ۱| پرونده ویژه مشاغل انحصاری
انحصار ایجاد شده در اصناف پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، وکالت و سردفتران به گفته کارشناسان موجب از بین رفتن ۹۳۰ هزار فرصت شغلی در ایران شده است.
تعداد نظرات: ۹
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
نظام پزشکی در دامن زدن به این انحصار نقش اصلی را ایفا میکند.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
سید مهدی عزیز ، اگر از آن گروهی نیستید که به دلیل عدم توفیق در کنکور و جا ماندن از رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی در رشته ای ناخواسته تحصیل کرده اند، باز هم مطالبی فوق غیر کارشناسی و بی اساس است. به عنوان مثال کدام وظیفه یک دندان پزشک را فردی غیر از دندانپزشک انجام میدهد حتما توقع دارید همانند یکصد سال قبل سلمانی محل دندان بکشد؟؟!! یا مشکل قلبی را با همسایه دیوار به دیوار مطرح می فرمایید تا این به اصطلاح انحصار شکسته و 930 هزار شغل ایجاد گردد!!! توصیه می شود به جای قلم زدن در حیطه ای که هیچ تخصصی در آن ندارید در ستون طنز بنویسید.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
وقتی که تصمصم گیرندگان اعم از نمایندگان مجلس و تصمیم گیرندگان وزارت علوم خودشان پزشک باشند قطعا راضی نخواهند شد با افزایش عرضه ی پزشک تقاضای و درآمد انها پایین بیاید.
سیاستگذارانی که خودشان برای خودشان تصمیم میگیرند اجازه نخواهند داد منافع خود و همکارانشان بخطر بیفتد
باید مدیریت را از پزشکی جداد نمود .
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
اين موضوع جاي بررسي دقيق دارد اما نكته مهم عدم پاسخگويي پزشكان به خطاهاي پزشكي خود است و نظارتي در اين زمينه صورت نمي گيرد و اين مسئله با جان بيماران را به خظر مي اندازد.
ناشناس
Netherlands
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
اگه طب سنتی و طب اسلامی به صورت رسمی در کشور رایج بشه و خیلی از موارد پیشگیری طبق احادیث پزشکی و تجارب طب سنتی احیا بشه اصلا بیماری به حداقل میرسه همین حجامت به صورت رسمی در مراکز بهداشت اجباری بشه ببینید چه بیماری رو ریشه کن و پیشگیری می کنه در انگلیس 116 مرکز حجامت رسمی وجود داره انگلیسی که اندازه استان کرمان و یزد ایران وسعت داره سالانه حدود 1000 تا 3000 میلیارد طبق گفته وزارت بهداشت هزینه کبد چرب و بیمه های اون میشه این هزینه ها جز سود اگه برای مافیای داروسازی نداشت تا الان نبود و مواردی مثل سرطان قابل درمانه چون براشون سالانه سود داره و اگه درمان قطعی صورت بگیره دیگه کارخانه دارو و پزشکی نمیمونه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
مطلب فوف عالی و کاملاً صحیح است و به نظر من هم انحصار شدید در پزشکی علی الخصوص پزشکان متخصص و سردفتران و وکلا باعث ایجاد رانت و ناعادلانه تر شدن توزیع درآمد به نفع پزشکان و مشاغل فوق الذکر شده است به طوریکه فاصله درآمدی بین حقوق پرستاران و پزشکان در کشور ایران نسبت به سایر کشورهای پیشرفته بسیار زیاد تر است
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
انحصار از ابتدای انقلاب دامن گیر کشورمان بوده است اگر پیشرفت و سعادت کشور را بخواهیم باید ابتدا درمجلس قانون انحصار را بکار گیریم وسپس برتمام جامعه مستولی کنیم نبایدبیش از دو دوره نماینده اییانتخاب شود که این سمت را گیرد والبته تمام سمت های وابسته دولتی را نیز یعنی تغییر پست ندهد واگر بدهد دررده کمترین قشر قرار گیرد و دیگر کارمندان دولت بعد ازتصدی مشاغل کلیدی بازنشسته شوند حداکثر ده سال وانحصار کالای خاص مانند پنبه زعفران ،آهن،گچ وسیمان و شکر ، چای ،شیشه و...از انحصار دولت واشخاص وخانواده ها وشرکت ها در آید و ورود هر کالا که تولیدات نتواند جواب گو باشد در دستور قرار گیرد وخروج محصولات صنعتی ودامی وکشاورزی زمانی اجازه صادرات یابد که دوبرابر نیاز کشور تولید شده و از آن پس اجازه صادرات گیرد میزان خرید هر خانوار هم باید بر اساس کارت خرید نه کوپنی سنجش شود که جلوگیری از اصراف شود واگر بیشتر از مازاد خرید مالیات و ارزش افزوده مصرف را بدهد هر کالاو اسکناس از مجموعه خرید حذف شود والبته نه بدان معنا که دولت برای کمبود خود مالیات بر کالا خاص ببندد و شرکتهای آب وبرق وگاز وتلفن وصدا وسیما باید از نظارت دولت خارج شود وسهام آن را که انحصاری بوده باید به مردم بازگردانده شود چه این سهام زیر نفوذ دولت انحصارا به گروهی خاص تعلق داشته ومردم جز مالیات و عوارض که میدهند از ابتدا سهمی نداشته اند واین بودجه سازمانها به جیب گروه خاص میرود نه به خزانه ملی ولی برای ساخت وترمیم وتجهیز از بودجه عمومی هزینه میشود و تربیت نیرو را باید دولت نظارت داشته باشد نه دخالت که افراد اصلح به بار آید نه متخصصی که حتی سر کلاس دو واحد هم نبوده چه مریض چه یک ساختمان وبنا و چه مدیریت یک گروه باید زیر نظر بهترین ها باشد چون ما ایرانیان لایق آن هستیم چه دوبار ه شعرسعدیبیاد آید:وقتی افتاد فتنه ای در شامهر کس از گوشه ای فرا رفتند روستا زادگان دانشمند به وزیری پادشاه رفتند پسران وزیر ناقص عقل به گدایی به روستا رفتند. باید رسم آقا زادگی وانحصار از هر نوع از بین برودتا رشد وشکوفایی کشور اسلامیمان را نظارگر باشیم انشاله زیر سایه آقایمان وامامان خامنه ایی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
سلام... این مشاغل که می فرمایید اولا در اون انحصاری نیست بلکه تعدادشون مناسب هم هست.. منتها بعضا در توزیع منطقه ای مشکل ایجاد میشه. دوما این مشاغل مستقیما به جان و مال و ابرو انسانها وابسته هست نمیشه هر کسی بدون گذر از هیچ فیلتری وارد این مشاغل بشه وگرنه میشه اوضاع دانشگاههای ما..
کمیت بسیار کیفیت افتضاح...
درضمن کارشناس محترم قبل از دست به قلم شدن از افرادی که در این مشاغل مشغول بکار هستن یه گفتگوی داشته باش.. در خیلی از مشاغل انحصار وجود دارد مثل قضاوت چرا در این مورد چیزی نمی نویسید.. م..
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
رونقی که به بعضی از این مشاغل مثل پزشکی داده شده بخاطر بی توجهی خودمون هست. میگن زمان پیامبر اسلام یه طبیب یهودی تو مدینه بود بعد از مدتی اومد پیش پیامبر گفت بعد از اینکه شما اومدین کاسبی من کساد شده پیامبر میگن مسلمون که نباید مریض بشه(یعنی باید طوری سالم زندگی کنه که مریض نشه یا خیلی کم مریض بشه که درمان اوناهم تو اسلام با کمترین هزینه هست) ما متاسفانه اینقدر بد زندگی می کنیم که شدیم مشتری دائم اینطور مشاغل
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار