اقتصادی - نفت و انرژی
نفت و انرژی
۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۲
در گفتگو با دانشجو مطرح شد
مدیرعامل سابق شرکت ملی گاز ایران گفت: مسئله بومی سازی تجهیزات راهبردی و سناریو بومی سازی این تجهیزات در راستای همکاری دو قطب علم و فناوری و قطب صنعت نفت و گاز از اهمیت بالایی برخوردار است که زمینه ساز دانش بنیان شدن صنعت نفت کشور شده است. 
۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۹
قبل از انقلاب اسلامی (تا سال ۵۷) تعداد ۸ شهر و ۳ روستا در قالب ۵۱هزار خانوار تحت پوشش گاز طبیعی قرار داشتند، اما اکنون ۲۳ میلیون مشترک خانگی در ۱۲۲۶ شهر و ۳۶۶۱۴ روستا از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.
۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۶
درحال حاضر میزان ذخایر آبی سد‌های کشور ۱۹ میلیارد و ۹۶۰ میلیون مترمکعب است که این میزان ذخیره آب، حاکی از پرشدگی ۴۰ درصدی ظرفیت مخازن سد‌ها و خالی بودن ۶۰ درصد این ظرفیت است.
۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۹
بسیاری از رانندگان از مصرف سوخت بالا و غیرعادی خودروی خود ناراضی هستند که این موضوع می‌تواند از دلایل بی شماری نشئت بگیرد.
۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۶
گزارش |
رئیس جمهور در تصمیمی قابل تامل روز گذشته تخفیف ۷۰ درصدی روی قبوض گاز مشترکان پر مصرف اعمال کرد؛ موضوعی که به معنای توقف کامل مرحله دوم پلکانی کردن تعرفه گاز است و از سوی دیگر دورنمای کلان ایده بهینه سازی مصرف انرژی در کشورمان را با تردید رو به رو می‌کند.
۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۴
در ۹ ماه از سال ۱۴۰۱ تعداد ۱۶ نیروگاه حرارتی در کشور ساخته شد و نیروی کار فعال در نیروگاه‌سازی از ۲ هزار و ۹۸۰ نفر به ۱۹ هزار و ۶۰۰ نفر رسید.
۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴
مدیر امور گازرسانی شرکت گاز گفت: با توجه به ارقام چند میلیونی در برخی از قبوض گاز، رئیس جمهور دستور داد که ۷۰ درصد از افزایش قبوض گاز از بازه زمانی ۱۶ آذرماه تا ۱۵ اسفندماه امسال بخشیده شده و تخفیف داده شود.
۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۴
مدیر امور گازرسانی شرکت ملی گاز گفت: مصرف بخش خانگی گاز همچنان روند صعودی خود را حفظ کرد و به ۶۶۱ میلیون متر مکعب در روز رسید که رقم بسیار بالایی است.
۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۱
مراسم کلنگ زنی احداث ۶۰۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی شرکت فولاد مبارکه با حضور معاون وزیر نیرو در اصفهان برگزار شد.
۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۸
وزارت نفت دولت سیزدهم به منظور اجرای تکالیف قانون هوای پاک ۲۰ میلیارد دلار را به اجرای طرح‌های توسعه‌ای پالایشگاهی به منظور توسعه کمی و کیفی فرآورده‌های تولیدی اختصاص داد.
۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۵
طبق بررسی‌ها و پلکان تعریف‌شده برای مشترکان گاز، ۶۰ درصد واحد‌های خانگی با رعایت الگوی مصرف مناسب، در پله‌های یکم تا سوم جای گرفته‌اند و برای این دسته از مشترکان که در مجموع، ۲۷ درصد مصرف را به خود اختصاص داده‌اند، افزایشی منظور نشده است.
۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۸
مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: پایین‌بودن نرخ آب‌بها که تقریبا به سوی رایگان‌بودن میل می‌کند باعث شده است عامل بازدارنده برای کاهش مصرف وجود نداشته باشد که در این زمینه نیازمند قانونگذاری هستیم.
پرطرفدارترین عناوین
آخرین اخبار