۱۰ علت سرازیری نقدینگی به بورس و رشد سهام شرکت‌ها / آیا واقعا بازار سرمایه حباب دارد؟
پرونده ویژه «بورس بازی» | بخش دوم؛
بسیاری معتقدند رشد پرشتاب شاخص بورس حباب دارد و در آینده سقوط خواهد کرد، اما بررسی علل مختلف رشد قیمت سهام شرکت‌ها در بازار سرمایه چیز دیگری را نشان می‌دهد.
تعداد نظرات: ۵
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
جالبه همونایی که در سال های گذشته همیشه ادعا میکردند که بازار سرمایه باید گسترش پیدا کند و نقش بانکها در اقتصاد کمرنگ شود امروز جلوی رشد بازار سرمایه ایستادند و دایه ی نگرانی از سوخت پول مردم را دارند!
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
ali
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۱
ارزش سهام خیلی از شرکت ها با دلار 5 تا 12 هزار تومن محاسبه میشه که اگه تجدید ارزیابی کنن مخصوصا املاک و زمین هاشون رو ارزش سهامشون خیلی بیشتر از این حرفاس
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۱
شما دیگر چرا؟ نظر عالیتان را به داستان بورس وال‌استریت و ایجاد شکاف طبقاتی ۹۹ به یک درصد جلب میکنم
همچنین به مطالعه علل بحران ۲۰۰۷ آمریکا بپردازید
مدافع نهاد الگوی معیشت غرب نشوید. پول کالا نیست و اساسا نباید برای آن بازار ایجاد کرد تا خرید و فروش شود. این خانه از پایبست ویران است.
شاید بازار اولیه بورس نقدینگی واحدهای تولیدی را تا حدی تامین کند. اما بخش عمده سرمایه‌های مردم در بازار ثانویه گردش میکند و به دنبال کسب سود بیزحمت از تغییر قیمت حاصل از سفته‌بازی با اوراق سهام است.
میآید آن روز که کارگزاری‌های طماع به دنبال بخت‌آزمایی برای سودهای بزرگ فرو بپاشند و دومینوی فروپاشی بازار سهام شکل بگیرد. زمانی که ارش واقعی سهام شرکت‌ها در بورس و وضعیت سودآوری شرکتها خبری شود چه بر سر بازار سرمایه خواهد آمد. ترسوترین بازار چه خواهد کرد؟
نامه چهار وزیر دولت روحانی در سال ۹۴ در مورد کاهش ارزش ۱۸۰ هزار میلیارد تومانی بورس را بخوانید.
پولی که میتواند مستقیم به تولید وارد میشود طی فرایندهای سفته‌بازانه به جیب حرفه‌ایهای همیشه برنده بازار بورس سرازیر میشود.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۳
سلام امروز دوم فروردین سال ۱۴۰۰ هست ، آقای کارشناس دیدی که با کله بورس زمین خورد ، دیدی که اشتباه تحلیل کردی ، ملت رو بدبخت کردی ، دیدی که بورس حباب سنگین داشت ، خاک بر سر بیسوادت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار