بازاری که با بسته‌بودن مرز هم قبضه شد! / چرا همسایه‌ کوچک مسیحی برای ایران استراتژیک است؟ + فیلم
پرونده ویژه «دیپلماسی اقتصادی» | ارمنستان ۱ ؛
در فروشگاه های ارمنستان چند برابر کالاهای ایرانی کالای ترکیه ای وجود دارد و این برمی گردد به آن دیپلماسی اقتصادی و سیاسی ما که با کوچکترین همسایه ی دیوار به دیوار خود نتوانستیم ارتباط برقرار کنیم.
تعداد نظرات: ۸
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
انفعال وزارت امور خارجه و دولت در تجارت خارجی وضع اقتصاد بزرگ ایران رو به اینجا کشونده!!!!!
هیچ کس هم پاسخگو نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
Singapore
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
عزیزم ابران هبچی رو برنامه نیست، یهو از بالا دستور میرسه اینکارو بکن یا نکن!!!!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
محض اطلاع سرکار عالی، قرار نیست تجارت توسط دولت انجام بشود. اصلا همین دخالت دولت در تجارت است که ما را بدبخت کرده و اگر بنا بر ارتباطات دولتی بود الان ترکیه نمی توانست در ارمنستان یک قلم جنس بفروشد. دست دولت و حکومت باید از نظارت و دخالت در این امور کوتاه شده و اجازه دهد تاجران و تولید کنندگان خودشان اقدام کنند و دولت تنها خدمات کنسولی و غیره ارائه کند. مشکل دیگر انتقال ارز است که دست تاجران ایرانی را به این صورت بسته و انگیزه تجارت خارجی را کاهش داده است. تا تحریم ها رفع نشود و مبادلات پولی آزاد نشود، چگونه و با چه انگیزه ای یک تاجر مستقل صادرات انجام دهد. سوم این که در حال حاضر اجناس ترکیه ای از ایرانی ارزان تر و با کیفیت تر هستند و علت این هم خیلی فراتر از این بحث است و بالا بودن بهره بانکی و کمبود تیراژ تولید و یا به روز نبودن فن آوری های لازم در تولید است. به هر حال امیدواریم تجارت از دست دولت خارج شده و مانند کشورهای پیشرفته خصوصی شود و مطمئنا بهره وری و همه این مسائل حل خواهد شد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
کلید جناب پرزیدنت پیدا بشه حل میشه همه چی فقط بشینین چیزی که وجود نداره پیدا بشه!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
یه مثال بزن که چی درسته عمو ساختار مشکل داره
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
سوال من از آقای یاریجانیان این هست که در بحث صادرات غیر نفتی به کشورهای حوزه اورآسیا و قفقاز و حتی شرق اروپا چقدر از ظرفیتهای منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس استفاده شده است؟منطقه آزاد ارس با داشتن موقعیت فوق العاده به راحتی میتواند محصولات تولیدی در کشور و حتی در داخل منطقه آزاد را به کشورهایی مثل آذربایجان،ارمنستان،ترکیه،گرجستان و حتی روسیه صادر نماید.دیپلماسی اقتصادی چقدر در بحث فروش محصولات کشاورزی موفق بوده است؟چرا محصولاتی مانند سیب که امسال روی دست باغداران منطقه مانده و دولت پایینترین قیمت رو براش اعلام کرده نمیتواند به کشورهایی مثل روسیه صادر شود؟
به نظر من ظرفیتهای موجود در بخش صادرات محصولات کشاورزی بسیار بالاست ولی نیازمند یک رویکرد دیپلماتیک و البته سیستماتیک(اصلاح قوانین گمرکی)است
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
چه سوال دقیقی مسئولان و دیپلمات ها برای کشاورزانی که میوه هاشون خراب میشه چی کردن؟؟؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
دقیقا همین حرفا رو روحانی در سفر دیروز به ارمنستان زد و همین بی عرضگی خودشون اونجا تایید کرد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار