انحصار وکالت به پایان رسید/ وکالت، کسب و کار شناخته شد
با تأیید طرح اصلاح موادی از قانون سیاست کلی اصل ۴۴، وکالت به عنوان کسب و کار به حساب می‌آید و از انحصار کانون وکلا خارج می‌شود.
تعداد نظرات: ۳
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
به امید شکسته شدن انحصار قضاوت
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۸
سلام
بابایی میگفت با این قانون ردای وکالت به مثابه ردای تجارت شده و ...
پدر من !
ردای وکالت ۶۵ ساله تمام قد به مثابه ردای تجارت شده و اکنون به یاری خدا و مجلس انقلابی و شورای نگهبان این مافیایی که درست شده بود شکسته شد. بروید بیندیشید و ببینید چکار کردید که داد ملت و مجلس و شورای نگهبان را دراوردید که به این ۶۵ سال انحصار حکم بطلان کشید ..
طرف برای به اجرا گذاشتن مهریه که تنها لازمه ش تنظیم یک دادخواست ساده هست وکیل اخذ کرده و وکیل از او ۳۰ میلیون تومن طلب کرده
در حالی که با تنظیم یک دادخواست ۲۲ هزار تومنی و شرکت در جلسه توسط خود فرد هم به همان نتیجه دست میافت ..این اگر تجارت نیست چیست؟
تریبون فعلا در دست شماست .
بنده سواد تست زنی ندارم . وکیل تستی نیستم . الحمدالله وکلا کلاس تست زنی برای ازمون وکالت هم به راه انداخته اند و از انجا هم معاش میکنند.. اما بعنوان یک حقوق خوان بجرات توان و زبان دفاع از ملت را بیش از انچه که بیشتر وکلا در چنته دارند را دارم .
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۲
چرا کسی که با مدرک پزشکی فارغ التحصیل شد، میتونه بره مطب بزنه و سایر رشته ها همچنین، ولی رشته های حقوق اگر مدرک بگیری تازه ۷ خان رستم شروع میشه و آزمون های حقوقی هر چند قضاوت سوالاتش علمی هست و منبع اش مشخصه ،ولی سوال وکالت اصلا استاندارد نیست و از استثناء در استثناء طرح سوال می شه و با صرف علم داشتن کامل اصولا بر آزمون غلبه پیدا نمی کنی ،بلکه باید مهارت تست زنی هم بلد باشی و آزمون وکالت منابعش کلی هست و دقیقا مشخص نشده چی رو بخوانند فرض حقوق مدنی که ضریب ۳ دارد، یک درس هست ولی کانون وکلا میگه حقوق مدنی ولی همین درس خیلی خیلی کلی هست و معلوم نمی کند کدام کتاب، کدام قانون و همین درس صدها منابع دارد، و سوالات اختلافی هم هر سال به تعداد انگشتان دست طرح می کنند، و آزمون وکالت سوالاتش بازی با کلمات هست مانند می شود به غیر از ...،فقط، اصولا ، مطلقا و ...  اصلا در کشور همسایه افغانستان هر کس مدرک حقوق داشته باشد وکیل می شود و هر کس جروبزه در کارش داشته باشد حتما موفق می شود و گرنه موفق نمی شود اگرچه بالاترین مدرک داشته باشد، انحصارگرایی موجب عدم پییشرفت جامعه حقوقی و مطمئنا به ضرر مردم تمام می شود ولی رقابت موجب پیشرفت می شود و به نفع مردم و سرعت در رسیدگی به پرونده ها و موجب عدم اطاله دادرسی .مانند رقابت خودروسازی های جهان که هر روز سعی می کنند کیفیتشان را بالا ببرند و قیمتها را پایین بیاورند ولی در کشور ما دو تا ...
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار