خبرگزاری دانشجو | SNN.IR
اخبار صفحه اصلی
گزارش |

از بیکاری تا سوخت‌بری / شغل نامطلوبی که مُسکن است

عدم وجود زیرساخت‌های لازم و صنعتی نبودن سیستان و بلوچستان باعث بروز پدیده سوخت‌بری شده؛ مردم این استان به دلیل شرایط نامساعد آب و هوایی از تولید محصولات کشاورزی بازمانده‌اند و به مشاغلی ناآشنا برای امرار معاش می‌پردازند.
گفتگوی تفصیلی با دانشجو؛

توفیقی: صرفه‌جویی میلیون دلاری پژوهشگاه صنعت نفت برای کشور / پژوهش‌های هدفمند نفت تحریم‌زده را نجات داد

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت درباره پژوهش‌های هدفمند این پژوهشگاه توضیح داد چگونه با بهره‌گیری از توان داخلی توانسته آسیب‌های تحریم را به حداقل برساند.
کارگران هفت‌تپه در نامه‌اى:

رئیس قوه قضائیه خبر ابطال قرارداد واگذاری هفت تپه را با قاطعیت اعلام کند

کارگران شرکت هفت تپه در نامه‌اى سرگشاده خطاب به رئیس قوه قضائیه نوشتند: خواهشمندیم خبر رسمی ابطال قرارداد واگذاری هفت‌تپه را با قاطعیت اعلام کنید و این امر مهم را منوط به سفر استانی خود نکنید.
با افشای پرونده قتل خاشقچی؛

بایدن، بن ‌سلمان را دفن می‌کند؟!

بایدن در جدیدترین سیاست خود برای تضعیف هرچه بیش‌تر حاکمیت کنونی عربستان، اقدام به انتشار جزئیات قتل جمال خاشقچی، منتقد آل‌سعود کرد. پیش‌تر نیز کاخ سفید سعودی‌ها را به تجاوز و اشغال‌گری در یمن محکوم کرده بود.
گزارش|

استودیو جیبلی؛ باد گرم در صحرا / داستان تولد یک استودیو در دنیای خیالی میازاکی

ژوئن سال ۱۹۸۵ میلادی «هایائو میازاکی»، «ایسائو تاکاهاتا» و «توشیو سوزوکی» استودیو جیبلی را تاسیس کردند تا نسیم جدیدی در صنعت انیمه ژاپن باشند. اما این باد در ژاپن باقی نماند و در همه جهان دمید.
میرکوهی در گفتگو با دانشجو:

پرونده ابطال واگذاری ۸۰ درصد سهام پالایشگاه نفت کرمانشاه هنوز در مرحله کارشناسی است

رئیس هیأت داوری بررسی فسخ قرارداد واگذاری پالایشگاه نفت کرمانشاه گفت: پرونده ابطال واگذاری ۸۰ درصد سهام پالایشگاه، هنوز در مرحله کارشناسی است و رأی نهایی هیأت داوری مبنی بر ابطال یا عدم ابطال قرارداد آن صادر نشده است.

کمالوندی: تا تحریم‌ها لغو نشود اطلاعاتی به آژانس نمی‌دهیم / ۳ ماه؛ اعتبار زمانی تفاهم آژانس و سازمان انرژی اتمی

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه پیش از سفر گروسی به ایران شرط اجرای قانون لغو تحریم‌ها عنوان و متذکر شدیم نظارت فراپادمانی از ۵ اسفند متوقف می‌شود گفت: تا زمانی که تحریم‌ها لغو نشود، هیچ اطلاعاتی در اختیار آژانس قرار نمی گیرد.
زاهدی در گفتگو با دانشجو:

آخرین جزئیات از رتبه بندی معلمان / ردیف بودجه‌ای برای فرهنگیان در لایحه ۱۴۰۰ دیده شده است

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: در لایحه بودجه ۱۴۰۰ دولت برای رتبه بندی معلمان ردیف بودجه‌ای کنار گذاشته شده است که این عدد هنوز نهایی نشده است، زیرا در تبصره دو بند واو آیتم‌های زیادی وجود دارد که باید در آنجا مورد بحث قرار گیرد.

تغییر لهجه در راس فوتبال ایران! / انتقال قدرت در فدراسیون از اصفهان به لرستان و بختیاری‌ها

هر چند به واسطه مدیرانی که در فدراسیون قبلی بودند، لقب تیم اصفهانی‌ها و باند اصفهانی‌ها و ... سال‌ها به عنوان تکیه کلام فوتبالی‌ها به کار برده می‌شد، اما با همان فرمول از امروز به بعد با یک تغییر مسیر می‌توانیم فدراسیون فوتبال را لرستانی و بختیاری بنامیم.

رفع بخشی از نواقص مالیاتی لایحه بودجه ۱۴۰۰ در مجلس

مالیات در بسیاری از کشور‌های پیشرفته اقتصادی یکی از عناصر مهم برای درآمدزایی دولت‌ها به‌حساب می‌آید، اما در کشور ما به دلیل وجود منابع فراوان نفتی از سال‌های گذشته به نقش درآمدزایی آن به‌طورجدی نگریسته نشده است.
فیلم
آخرین اخبار
یادداشت های دانشجویی
نشریات دانشجویی