خبرگزاری دانشجو | SNN.IR
اخبار صفحه اصلی
گزارش|

لبخندی از جنس «مریم بانو» / روایت عکاسی و زندگی اولین زن خبرنگار انقلاب اسلامی + فیلم

در اولین سالگرد عروج مریم کاظم زاده جدای از حرف ها و خاطرات آنچه بیشتر به نظر می‌رسید لبخند صادقانه «بانو مریم» بود گویی هنوز زنده است و این حکایت از انسانی با تجربه زیستی واقعی و متفاوت دارد.
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با دانشجو:

کمبود زمین برای ساخت مسکن واقعیت ندارد/ با بانک‌های متخلف در تامین مالی برخورد می‌شود

توهم محدودیت زمین به دلیل سیاست غلط تعیین خط حریم شهری ایجاد شده است در صورتی که حجم بالایی از زمین‌های داخل حریم در اختیار دولت قرار گرفته است؛ به گفته عضو کمیسیون عمران مجلس هیچ گونه کمبودی در تامین زمین وجود ندارد.

صدرا محمدی: با پای ورم‌کرده دو راند مقابل حریف روس جنگیدم/ مسئولان تلاش و غیرت تیم ایران را نادیده نگیرند

عضو تیم اعزامی موی تای ایران به رقابتهای جهانی تایلند گفت: اکثر نفرات تیم کشورمان برای اولین بار بود که پا به چنین میدان بزرگی می گذاشتند و مطمئنا با تجربیات ارزشمندی که از این مسابقات بدست آوردیم، می توانیم در رویدادهای پیش رو، عملکرد به مراتب بهتری داشته باشیم.
معاون وزیر علوم خبر داد

ایجاد مراکز هدایت شغلی در ۵۰ دانشگاه کشور

معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ۵۰ مرکز هدایت شغلی در دانشگاه‌ها ایجاد و طی سال گذشته ۸ هزار دوره مهارت افزایی با حضور ۳۲۸ هزار دانشجو برگزار شده است‌.

دورنمای پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی در یک دهه آینده / تلفیق بیولوژی و هوش مصنوعی در این پژوهشگاه

رییس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی گفت: در بخش ژن درمانی و هوش مصنوعی تلاش داریم با تلفیق بیولوژی و تعامل با این رشته‌ها و گرایش‌ها بتوانیم بسیاری از فعالیت‌های جدید را در قالب بیو دیسکاوری‌ها و هوش مصنوعی دنبال کنیم.
سردبیر برنامه «جوان ایرانی سلام» در گفتگو با دانشجو؛

رادیو برای تلویزیون، حکم تئاتر برای سینما را دارد / رادیورسانه مورد توجه مناطق محروم

عطیه عسگری با بیان اینکه کلام تنها راه ارتباط با مخاطب در رادیو است تأکید کرد: اکثر مجری‌های مطرح و موفق تلویزیون، سابقه اجرا در رادیو داشتند. رادیو برای تلویزیون، حکم تئاتر برای سینما را دارد که تربیت نیروی متخصص می‌کند.

تعدیل نیرو؛ اهرم فشار شرکت داروگر برای فرار از مالیات

با شدت گرفتن برخورد سازمان امور مالیاتی با فرار مالیاتی شرکت داروگر و توقیف یکی از اموال فراریِ بزرگ مالیاتی، این فرد اقدام به تعدیل نیرو کرده و از کارگران به عنوان اهرم فشار جهت استنکاف از پرداخت مالیات استفاده کرده است.
دادخواست ۲۷| زبان الکن تشکل‌ها در مطالبات کارگری؛

خون­‌مزد به جای دستمزد­/ شورای ناکارگر!

تشکل‌­های کارگری که نمایندگان آن‌ها در شورای عالی کار نیز حضور دارند، نقش مهمی در پیگیری مطالبات کارگری دارند. هدف از تشکل‌های کارگری افزایش توان چانه‌زنی کارگران در عین به خشونت نکشیدن اختلافات میان کارگر، کارفرما و دولت است؛ اگرچه این امر بنا به دلایلی محقق نشده است.
گزارش|

ساخت و ساز غیرقانونی ساختمان در سیرجان همچنان ادامه دارد / شکایت شهرداری نسبت به رای جریمه در کمیسیون ماده ۱۰۰

ساخت و ساز خلاف قانون و تخلفات در بسیاری از شهر‌های کشور وجود دارد که کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها برای بررسی این تخلفات شکل گرفته است، اما در بسیاری از موارد این کمیسیون کارکرد خاصی در جلوگیری از ساخت و ساز غیر قانونی ندارد.
فیلم
آخرین اخبار
یادداشت های دانشجویی
نشریات دانشجویی
Yara
دادستان
پرتال شهدای دانشجو