دانش و فناوری - فناوری ایرانی
فناوری ایرانی
۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۲
با استفاده از نانوذرات نقره؛
شرکت آرمان جستجوگران انرژی نور با استفاده از نانومواد، ماده ضدعفونی‌کننده‌ای موسوم به نانوکلینیا تولید و به بازار عرضه کرده است.
۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۲
شرکت یاسین شیمی ققنوس پودر نانوساختار نقره را تولید و به بازار عرضه می‌کند، این پودر دامنه کاربرد وسیعی داشته به طوری که از آن برای تولید انواع خمیرهای رسانا می‌توان استفاده کرد.
۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
یکی از بخش‌های پلیس در هاوایی از شیشه‌های مقاوم شده با نانو برای افزایش سطح ایمنی استفاده کرده است. این شیشه‌ها مقاومت بالایی در برابر شلیک و ورود اجباری دارند.
۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
طبق استاندارد‌های ملی و بین‌المللی؛
کتاب واژه‌نامه جامع فناوری نانو شامل ۶۲۰ واژه همراه با تعاریف استانداردشده براساس استاندارد‌های ملی و بین‌المللی، توسط واحد نشر واوک منتشر شد.
۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰
با تلاش شرکت‌های دانش‌بنیان؛
کیت تشخیص مولکولی کرونا ویروس ۲۰۱۹ به همت محققان یک شرکت دانش‌بنیان بومی‌سازی شد و در اختیار آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفت.
۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰
با کمک یک دانشمند ایرانی؛
محققان آزمایشگاه شیمی دانشگاه رایس آمریکا با کمک یک دانشمند ایرانی در ابداع جدید خود با روندی بسیار سریع و ارزان زباله‌ها را به تکه‌های باارزش گرافین تبدیل می‌کنند.
۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵
در سال ۹۸؛
رئیس مرکز رشد فناوری نخبگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از جذب ۶۰ تیم و شرکت نوآور و همچنین فروش میلیاردی شرکت‌ها در سال ۹۸ خبر داد.
۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
برای اولین بار؛
نخستین دوربین حرارتی تب سنج ایران‌ساخت به بهره برداری رسید که محصولی دیگر در حوزه تولیدات ضد کرونایی از فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری کشور است.
۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
قانعی:
رییس کمیته علمی ستاد مبارزه با بیماری کرونا از نتایج موفقیت‌آمیز یک ترکیب درمانی برای بهبودی سریع‌تر ضایعه ریوی مبتلایان به کروناویروس خبر داد.
۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰
از سوی معاونت علمی؛
طبق اعلام شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سال ۹۸، اعضای این شبکه از ۱۵۰ میلیارد ریال یارانه بهره بردند.
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
با تلاش ستاد نانو؛
ستاد نانو از ابتدای امسال تاکنون به پژوهشگران حوزه نانو حدود ۳۵ میلیارد ریال حمایت تشویقی اعطا کرده است.
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱
دهقانی فیروزآبادی:
معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه آزاد از طرح‌های فناورانه برای مقابله با ویروس کرونا حمایت و پشتیبانی علمی، اداری و مالی می‌کند.
پرطرفدارترین عناوین
آخرین اخبار