فناوری ایرانی
۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۵
با توجه به ضرورت اشتغالزایی پایدار مطرح شد
با توجه به ضرورت اشتغالزایی پایدار و محرومیت زدایی، طرح‌های توسعه‌ای با اجرای پروژه‌های فناورانه حوزه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست تدوین می‌شود.
۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
دلیری:
معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی‌وفناوری نقش اقتصاد دیجیتال در دنیا و درآمد‌های ناشی از این حوزه را بسیار قابل توجه توصیف کرد و گفت: در ایران به نسبت هر ۱۰۰ نفر ۱۲۹ خط تلفن وجود دارد.
۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
به همت محققان کشور؛
پژوهشگر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی موفق به ساخت نانوپانسمان‌های افزایش‌دهنده سرعت ترمیم زخم شده است.
۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۰
به همت محققان کشور؛
سرطان، عارضه‌ای که از نگاه بسیاری درمان قطعی ندارد و باید منتظر مرگ نشست، اما «کار تی سل تراپی» یکی از انواع روش‌های سلول درمانی است که امید بیماران مبتلا به سرطان خون و لنفوم را برای درمان قطعی کرد.
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰
گزارش بیست|
معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ضمن واکاوی موضوع فیلترینگ و اعتراض مردم نسبت به آن، گفت: ضریب نفوذ اینترنت در بین ایرانیان حدود ۷۶ درصد است.
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰
با محوریت فناوری نانو؛
شماره زمستانی مجله Nanomedicine وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ۹ مقاله در حوزه‌های نانوپزشکی، زیست‌شناسی، زیست‌فناوری و داروسازی منتشر شد.
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۰
با تکنیکی نوین؛
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از درمان موفقیت‌آمیز درمان کانسر معده در مرحله اولیه با استفاده از روش نوین برش زیرمخاطی آندوسکوپی (ESD) خبر داد.
۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۳
در سراسر دنیا؛
مشاور ارشد دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از آغاز «هفته جهانی آگاهی از مغز» در سراسر دنیا خبر داد.
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵
با تلاش محققان کشور؛
محققان کشور در اقدامی فناورانه تحریک سلول‌های عصبی در نواحی عمقی مغز با کمک روش‌های غیرتهاجمی را آغاز کردند تا پس از انجام موفقیت آمیز این طرح از عوارض جانبی جراحی در امان باشیم.
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰
با تلاش محققان ایرانی؛
قرنیه لایهٔ نازک و شفافی است که مانند شیشه پنجره داخل چشم را از محیط خارج جدا می‌کند و پرتو‌های نور را به داخل چشم هدایت کرده و آن‌ها را روی پرده شبکیه متمرکز می‌کند.
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۹
برای مقابله با بلایای طبیعی؛
در ۳۰ سال آینده شاهد تغییرات اساسی در علوم زمین خواهیم بود. با بروز فناوری‌های نوظهور، تعاملات پیچیده بین سامانه‌های طبیعی زمین آشکارتر می‌شود. با کمک این فناوری‌ها پیش بینی آب و هوا و مخاطرات طبیعی کارآمدتر می‌شود و مدل‌ها بهبود می‌یابد.
۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۹
معتمدی:
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در این دانشگاه برنامه داریم موضوع دانش بنیانی را به دانشکده‌ها وارد کنیم تا فارغ التحصیلان و اساتید ارتباط نزدیک تری با موضوع دانش بنیانی داشته باشند.
پرطرفدارترین عناوین
آخرین اخبار