فناوری ایرانی
۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰
گزارش بیست|
خبرنگاران حوزه فناوری این بار مسیر خود را به سمت قلب ایران کج کردند تا از ۳ کارخانه فعال در حوزه نانو بازدید کند، در این گزارش گوشه‌ای از این بازدید را خواهید خواند.
۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵
به همت محققان کشور؛
محققان کشور در آزمایشگاه پیش‌بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران با استفاده از روش‌های تصویربرداری فلورسنت مسیر دارورسانی را در بافت مغز موش سالم ردیابی کردند.
۰۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰
با تلاش محققان کشور؛
محققان دانشگاه سمنان با انجام یک طرح آزمایشگاهی موفق به ساخت یک نانوکامپوزیت محکم چندجزیی متشکل از الیاف کنف شدند.
۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
ازسوی یک شرکت دانش‌بنیان؛
دستگاه «نی حیات» برای نخستین بار در کشور توسط متخصصان داخلی برای تامین آب سالم و آشامیدنی در شرایط اضطراری تولید شد.
۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۵
با توجه به ضرورت اشتغالزایی پایدار مطرح شد
با توجه به ضرورت اشتغالزایی پایدار و محرومیت زدایی، طرح‌های توسعه‌ای با اجرای پروژه‌های فناورانه حوزه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست تدوین می‌شود.
۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
دلیری:
معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی‌وفناوری نقش اقتصاد دیجیتال در دنیا و درآمد‌های ناشی از این حوزه را بسیار قابل توجه توصیف کرد و گفت: در ایران به نسبت هر ۱۰۰ نفر ۱۲۹ خط تلفن وجود دارد.
۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
به همت محققان کشور؛
پژوهشگر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی موفق به ساخت نانوپانسمان‌های افزایش‌دهنده سرعت ترمیم زخم شده است.
۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۰
به همت محققان کشور؛
سرطان، عارضه‌ای که از نگاه بسیاری درمان قطعی ندارد و باید منتظر مرگ نشست، اما «کار تی سل تراپی» یکی از انواع روش‌های سلول درمانی است که امید بیماران مبتلا به سرطان خون و لنفوم را برای درمان قطعی کرد.
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰
گزارش بیست|
معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ضمن واکاوی موضوع فیلترینگ و اعتراض مردم نسبت به آن، گفت: ضریب نفوذ اینترنت در بین ایرانیان حدود ۷۶ درصد است.
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰
با محوریت فناوری نانو؛
شماره زمستانی مجله Nanomedicine وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ۹ مقاله در حوزه‌های نانوپزشکی، زیست‌شناسی، زیست‌فناوری و داروسازی منتشر شد.
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۰
با تکنیکی نوین؛
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از درمان موفقیت‌آمیز درمان کانسر معده در مرحله اولیه با استفاده از روش نوین برش زیرمخاطی آندوسکوپی (ESD) خبر داد.
۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۳
در سراسر دنیا؛
مشاور ارشد دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از آغاز «هفته جهانی آگاهی از مغز» در سراسر دنیا خبر داد.
پرطرفدارترین عناوین
آخرین اخبار