اخبار منتخب
۱۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۰
۱۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۵
گزارش|

رسانه‌‎های غربی از مواجهه مستقیم با اربعین وحشت دارند / بیش از ۲۲ میلیون عاشق در مدار مغناطیس حسین(ع)

به رغم بایکوت رسانه‌های غربی، آستان مقدس حضرت ابوالفضل العباس (ع) اعلام کرد که بیش از ۲۲ میلیون زائر در مراسم اربعین امسال شرکت کردند در بیانیه رسمی عتبه عباسی تأکید شده که این تعداد مربوط به کسانی است که اول صفر تا ساعت 12 ظهر 20 صفر از چهار ورودی اصلی بغداد، نجف ، بابل و حسینیه به کربلا وارد شده‌اند.
۱۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۲
۱۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۳
۱۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۳
۱۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۰
۱۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۴
۰۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۱

تمایل ۷۲ درصدی مردم ایران به شرکت در اربعین / ۸۲ درصد مردم ایران در محرم مشکی پوش شدند

داده‌های نظرسنجی‌های ملی نشان می‌دهد حدود ۷۲ درصد از افراد بالای ۱۸ سال شیعه ایرانی برای زیارت اربعین ابراز تمایل کرده‌اند و امسال حدود ۸۲ درصد از افراد در دهه اول محرم لباس مشکی پوشیده‌اند.
۰۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۳
۲۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۱
پیشنهاد علیرضا پناهیان‌ به زائران کربلا:

پیاده‌روی اربعین امسال را از مسجد سهله شروع کنید! + فیلم

حالا دوستان پیشنهادی که دادند و پیشنهاد خیلی خوبی هم هست، از مسجد سهله سفر را آغاز بکنند و بعد حیف است آدم بیاید نجف اشرف خانۀ امام زمان حضرت ولی‌عصر ارواحنا له الفداء مسجد منسوب به این وجود مقدس و نازنین حاضر نشود.
۲۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۲
۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۵
۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۳
یادداشت|

گنج بزرگی به نام «روایت مردمی اربعین» / ساده ترین راه، راه حسین (ع) است بی راه نرو!

اربعین از یک حرکت فردی تا رسیدن به حرکت جمعی و جریانسازی گسترده که لازمه اولیه آن آگاهی از حرکت فردی و انتقال آن به جمع یا همان شبکه سازی است می‌‎تواند یک ابر روایت از کنش جمعی به ما دهد تا با آن قدرتی بزرگ در گستره جهانی تولید کنیم.
۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۴
۱۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۵

مبارزین فلسطین و امام حسین(ع)؛ ذهن فلسطینی در میدان است، نه در کتب! / کلام برخی چهره‌های فلسطینی ناظر به امام حسین (ع) + فیلم

همواره واکنش اهل سنت به بزرگداشت مراسمات محرم و یا نگاه ایشان به اباعبدالله(ع) محل گفت و گو و بحث قرار می­گیرد. پیشتر نیز سید قطب در کتاب فی ظلال در این باره گفته بود: حسین (ع) از یک سو با آن شکل بزرگ و سترگ شهید می شود، و البته از دیگر سو شهادت او فاجعه بسیار عظیمی است، ولی آیا همچون شهادتی پیروزی است یا شکست؟
فیلم
برگزیده ها
پرطرفدارترین عناوین